מידע שחשוב לדעת

חשיבות שירות ייעוץ משכנתאות בתקופות של אי וודאות

האם כבר בתחילת הדרך יש צורך ביועץ משכנתאות? מדוע חשוב לקבל שירות של ייעוץ משכנתאות לאורך כל ההליך? כיצד בוחרים יועץ משכנתאות?

לקיחת משכנתא היא הליך מורכב וארוך שמצריך הרבה מאוד התעסקות עם טפסים, אישורים וריצות בין גופים שונים. לעיתים לאנשים נראה כי מדובר על הליך מורכב מידי אותו הם יתקשו לצלוח אך חשוב להבין שאם ההליך מבוצע באופן מסודר הוא יכול להתנהל בקלות. פעמים רבות, די בכך שתהיה היכרות מוקדמת עם כל ההליך כדי לצלוח אותו בקלות ולכן שירות של ייעוץ משכנתאות חשוב כל כך.

ייעוץ משכנתאות כבר בתחילת הדרך

השלבים ההתחלתיים של לקיחת המשכנתא הם שלבים קריטיים שכן זהו השלב שבו מתחילה להירקם מערכת היחסים מול הבנק וכבר אז חשוב לא לטעות.

בשלבים המוקדמים הבנקים מבקשים מאנשים פרטים שונים, מסמכים, תלושי משכורת ומצב חשבון הבנק ולקבל אינדיקציה על סוג הנכס שאותו אנשים מבקשים לרכוש. בשלב הזה חשוב מאוד כבר לקבל ייעוץ שכן הדברים צריכים להתנהל כשורה כדי להבטיח את השלבים הבאים.

שלב המשא ומתן

אחרי שמביאים את הטפסים הרצויים ומקבלים מהבנק אישור עקרוני, נכנסים לשלב של משא ומתן עם הבנק על נושאים כמו גובה הריבית והצגת הסכם הרכישה. בשלב זה יש להזדרז כדי להבטיח שמה שסוכם מול הבנק יישאר באותם התנאים.

ייעוץ משכנתאות כדי לצלוח את המרוץ לבית

לקיחת משכנתא היא עניין מורכב, ארוך ומשמעותי, מדובר על ההחלטה הכלכלית הגדולה ביותר שאנשים לוקחים בחייהם בדרך כלל. בשלב הסופי יש צורך לחתום על טפסים רבים, לעשות ביטוח משכנתא, ייפוי כוח נוטריוני, רישום ברשם המשכונות ולהחתים את המוכר על כתב התחייבות. לאחר מכן יש עוד שלבים כמו ביצוע הערת אזהרה, הנפקת אישור שמאי ועוד.

בשלב הסופי מקבלים את האישור מהבנק ומבצעים את העברת הכסף.

כיצד בוחרים יועץ משכנתאות?

חשוב מאוד לבחור יועץ משכנתאות מנוסה ובעל רקע בבנקים, כיוון שמי שמכיר את המערכת מתוכה ידע לתת עצות מועילות ומתוך ידע פנימי. כדאי לחפש איש מקצוע המספק ייעוץ בהתאמה אישית, מסביר בפירוט ובסבלנות והופך את מה שמורכב לפשוט.